TO JEST JUŻ TRZECIA EDYCJA.

CEE Heat Treatment Forum to już trzecia edycja międzynarodowej konferencji i wystawy przemysłu obróbki cieplnej w Polsce i Europie Środkowej, organizowana specjalnie na życzenie międzynarodowych firm i korporacji zainteresowanych rozwijaniem współpracy z partnerami z Europy Środkowej i Wschodniej. Celem konferencji jest przedstawianie najnowszych projektów i trendów w branży hartowniczej, dzielenie się wiedzą, umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych na wyższym szczeblu. Heat Treatment Forum jest wydarzeniem odbywającym się corocznie.

Już nasza pierwsza edycja w 2014 roku, z ponad 200 uczestnikami (z tego aż 53% klientów) i z 30 stoiskami z 43 wystawiającymi się firmami, była naszym dużym międzynarodowym sukcesem.

Tematyka

Dotyczy zagadnień związanych zarówno z samymi procesami obróbki cieplnej, cieplno-chemicznej, łączenia metali drogą lutowania, kontrolą procesów, utrzymaniem ruchu, systemem zapewnienia jakości, technologiami podwyższającymi odporność korozyjną, technologiami zapobiegającymi odkształceniom, jak i konstrukcją urządzeń, z osprzętem, oprogramowaniem, czy zastosowaniem urządzeń pomocniczych, olejów hartowniczych, polimerów lub gazów technicznych.

Grupa docelowa

Wydarzenie adresowane jest zarówno do firm zajmujących się bezpośrednio obróbką cieplną (hartownie) oraz producentów urządzeń hartowniczych i pomocniczych, dostawców specjalistycznego oprzyrządowania, gazów technicznych, olejów hartowniczych, polimerów i  materiałów ochronnych jak i do dostawców przyrządów pomiarowych, sond, termopar,  urządzeń kontrolnych i monitorujących.

  • Pracownicy polskich zakładów obróbki cieplnej będą mogli uczestniczyć w konferencji na specjalnych zasadach. Prosimy o bezpośredni kontakt.

Przekrój uczestników

Uczestnikami będą przedstawiciele kadry zarządzającej, inżynieryjnej, działy konstrukcyjne, działy technologiczne, kontroli i zapewnienia jakości, zakupów, sprzedaży itp.

  • Niektóre polskie firmy narzędziowe, producenci śrub, dostawcy przemysłu samochodowego i lotniczego wyraziły już chęć uczestnictwa.
  • Nowością będą spotkania B2B umawiane na indywidualne prośby uczestników.
  • W celu umożliwienia częstszych spotkań pomiędzy uczestnikami konferencji i wystawcami, sala konferencyjna znajduje się tym razem w bezpośrednim sąsiedztwie wystawy. Z tego względu liczba stoisk musiała zostać ograniczona. Prosimy o odpowiednio wczesna rezerwacje.

Korzyści z uczestnictwa

Udział w forum to możliwość bezpośrednich spotkań z prawie wszystkimi dostawcami tej branży, potencjalnymi klientami lub partnerami w jednym miejscu i czasie. To możliwość wymiany doświadczeń, uzupełnienia własnych wiadomości o najnowsze osiągnięcia branży, najnowsze technologie, jak i uzupełnienia własnych kontaktów branżowych.

O wydarzeniu

Program Heat Treatment Forum  ustalono podczas jednego z europejskich spotkań branżowych, wychodząc naprzeciw wielu zapytaniom ze strony firm, które kształtują przyszłość tej branży na całym świecie. Szeroki zakres tematyczny powoduje, iż nasza propozycja programowa wzbudza zainteresowanie wielu grup zawodowych, działających w branży hartowniczej.

Tematem najbliższej konferencji będzie modernizacja urządzeń do obróbki cieplnej, redukcja emisji, oszczędność energii i poprawa efektywności.

  • Organizator konferencji, Global Heat Treatment Network, planuje na jej zakończenie inicjalne zgromadzenie członków Polskiego Forum Hartowniczego.

  • Pracownicy wszystkich hartowni zlokalizowanych w Polsce są zaproszeni do licznego udziału w konferencji, a wszystkie zainteresowane osoby, do uczestnictwa w pierwszym zgromadzeniu członków Polskiego Forum Hartowniczego.

Nagroda Heat Treatment Forum Hall of Excellence 2015

Corocznie wręczane są wyróżnienia Member of the Heat Treatment Forum Hall of Excellence dla ludzi szczególnie zasłużonych dla tej branży. Podczas pierwszej edycji wyróżnienie otrzymał pan Michel J. Korwin i został przyjęty do Heat Treatment Forum Hall of Excellence. W listopadzie 2015 roku odznaczony również Złotym Krzyżem Zasługi. Podczas drugiej edycji wybór padł na pana Janusza Kowalewskiego “The Godfather of Globalization”, odpowiedzialnego za parę ważnych międzykontynentalnych transferów technologii. O przyznaniu wyróżnienia decyduje kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele firm sektora. Do trzeciej edycji mianowano już kilka osób a decyzja kto otrzyma to wyróżnienie w 2016r. zapadnie bezpośrednio przed uroczystym bankietem.