TO JEST JUŻ NASZA 5 EDYCJA

CEE Heat Treatment Forum to już czwarta edycja międzynarodowej konferencji i wystawy przemysłu obróbki cieplnej w Polsce i Europie Środkowej, organizowana specjalnie na życzenie międzynarodowych firm i korporacji zainteresowanych rozwijaniem współpracy z partnerami z Polski i Europy Środkowej. Celem konferencji jest przedstawianie najnowszych projektów i trendów w branży hartowniczej, dzielenie się wiedzą, umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych na wyższym szczeblu. Heat Treatment Forum jest wydarzeniem odbywającym się corocznie.

Już nasza pierwsza edycja w 2014 roku, z ponad 200 uczestnikami (z tego aż 53% klientów) i z 30 stoiskami z 43 wystawiającymi się firmami, była naszym dużym międzynarodowym sukcesem.

Polskie Forum Hartownicze stało się najważniejszym spotkaniem branży hartowniczej w Polsce i Europie Środkowej. Spotkaniem odwiedzanym przez firmy zainteresowane współpracą na tym rynku, spotkaniem wyróżniającym się wysokim poziomem networkingu, jak i kwalifikacjami uczestniczących fachowców.

Jest to jedyna niezależna branżowa konferencja w Polsce i jedna z niewielu możliwości wejścia na polski rynek dla firm zagranicznych.

Dużym sukcesem konferencji jest to, że coraz więcej firm prezentujących się na Heat Treatment Forum dostarcza w międzyczasie swoje piece, urządzenia i usługi do Polski, podwyższając standardy tej branży do poziomów światowych, zwiększając jednocześnie konkurencyjność i szanse naszego przemysłu na rynkach międzynarodowych.

Tematyka

Dotyczy zagadnień związanych zarówno z samymi procesami obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej, łączenia metali drogą lutowania, kontrolą procesów, utrzymaniem ruchu, systemami zapewnienia jakości.

 

TEGOROCZNE TEMATY:

Dobór właściwych urządzeń hartowniczych i wybór odpowiednich technologii.
Usprawnianie procesów technologicznych.
Doskonalenie organizacji pracy hartowni.
Modernizacja pracy laboratoryjnej.
Nowoczesne laboratorium metalograficzne.

Najlepsze praktyki, relacje z codziennej pracy.
Hartownia 4.0
Najnowsze normy i wymagania obowiązujące w przemyśle.
Nowe kierunki rozwoju obróbki cieplnej na świecie.
Lutowanie w piecach próżniowych i w piecach z atmosferą wodorową.
Obróbka cieplna detali drukowanych metodą 3-D.

Grupa docelowa

Wydarzenie adresowane jest zarówno do firm zajmujących się bezpośrednio obróbką cieplną (hartownie) jak i producentów urządzeń hartowniczych i pomocniczych, dostawców specjalistycznego oprzyrządowania, gazów technicznych i olejów hartowniczych,dostawców przyrządów pomiarowych, kontrolnych i monitorujących.

Przekrój uczestników

Uczestnikami będą przedstawiciele kadry zarządzającej, inżynieryjnej, działy konstrukcyjne, działy technologiczne, kontroli i zapewnienia jakości, zakupów, sprzedaży itp.

Korzyści z uczestnictwa

Udział w forum to możliwość bezpośrednich spotkań z prawie wszystkimi dostawcami tej branży, potencjalnymi klientami lub partnerami w jednym miejscu i czasie. To możliwość wymiany doświadczeń, uzupełnienia własnych wiadomości o najnowsze osiągnięcia branży, najnowsze technologie, jak i uzupełnienia własnych kontaktów branżowych.

 

CERTYFIKATY SZKOLENIOWE:

Wysokie kwalifikacje naszych ekspertów i ich długoletnie doświadczenie w branży, jak również wysoki standard prelekcji, upoważnia nas do wystawiania uczestnikom odpowiednich certyfikatów szkoleniowych.

O wydarzeniu

Program Heat Treatment Forum wychodzi naprzeciw wielu zapytaniom ze strony firm, które kształtują przyszłość tej branży na całym świecie. Szeroki zakres tematyczny powoduje, iż nasza propozycja programowa wzbudza zainteresowanie wielu grup zawodowych działających w branży hartowniczej.

 

TEGOROCZNE NOWOSCI:

Panele dyskusyjne i debaty prowadzone przez naszych ekspertów.
Pomoc w rozwiązywaniu problemów produkcyjnych, metalograficznych i konstrukcyjnych.

Zapraszamy wszystkich do współpracy przy redakcji programu tegorocznej konferencji, jak również tematów popołudniowych paneli dyskusyjnych i debat ekspertów. 

Na życzenie organizujemy również indywidualne spotkania B2B i zapraszamy firmy, z którymi nasi uczestnicy chcieliby nawiązać bliższy kontakt.

Nagroda Heat Treatment Forum Hall of Excellence 2018

Corocznie wręczane są wyróżnienia Member of the Heat Treatment Forum Hall of Excellence dla ludzi szczególnie zasłużonych dla tej branży. Podczas pierwszej edycji wyróżnienie otrzymał Michel J. Korwin i został przyjęty do Heat Treatment Forum Hall of Excellence. W listopadzie 2015 roku odznaczony również Złotym Krzyżem Zasługi. Podczas drugiej edycji wybrany został Janusz Kowalewski “The Godfather of Globalization”, odpowiedzialny za parę ważnych międzykontynentalnych transferów technologii.
Hans Veltrop został wyróżniony w 2016, jako długoletni techniczny dyrektor Bodycote, odpowiedzialny za wprowadzenie do Polski kilkunastu nowoczesnych technologii a w 2017 Greg Matula jeden z najbardziej utalentowanych polskich konstruktorów urządzeń do obróbki cieplnej, działający na globalnych rynkach. O przyznaniu wyróżnienia decyduje kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele firm sektora. Do czwartej edycji mianowano już kilka osób a decyzja kto otrzyma to wyróżnienie w 2018 roku zapadnie bezpośrednio przed uroczystym bankietem.