UWAGA !

Niestety czas oczekiwania na kolejną edycję naszego Forum nadal się wydłuża. Wszyscy chcielibyśmy się jak najszybciej wspólnie spotkać. W międzyczasie pozostajemy jak zwykle do Państwa indywidualnej dyspozycji. W sprawach doradztwa technicznego lub inwestycyjnego, zorganizowania indywidualnego szkolenia czy też przeprowadzenia prób technologicznych prosimy o bezpośredni kontakt z FOKA ENGINEERING (zakładka KONTAKT lub bezpośredni telefon). Do zobaczenia już wkrótce.

 

Polskie Forum Hartownicze (Heat Treatment Forum) jest jedynym niezależnym i od pierwszej edycji najważniejszym corocznym spotkaniem branży hartowniczej w Polsce i Europie Środkowej

 

Dla wielu międzynarodowych firm jesteśmy jedną z niewielu możliwości zaistnienia na polskim rynku. Dużym sukcesem dotychczasowych edycji jest fakt, że coraz więcej uczestniczących firm dostarcza w międzyczasie swoje piece, urządzenia i usługi na ten rynek, podwyższając standardy tej branży do poziomów światowych, zwiększając jednocześnie konkurencyjność i szanse naszego przemysłu na rynkach międzynarodowych.

Forum jest licznie odwiedzane przez fachowców pragnących wymienić się wiedzą, uzupełnić informacje czy też zasięgnąć porady. Regularnie prezentujemy najnowsze światowe kierunki rozwoju w obróbce cieplnej.

Nasi wykładowcy to wybitni eksperci wyróżniający się wysokimi kwalifikacjami i długoletnim stażem zawodowym w przemyśle. Nasze debaty i panele dyskusyjne są odpowiednio wysoko oceniane przez wszystkich uczestników. To samo dotyczy licznych możliwości stworzenia własnego networkingu w tej branży.

Uczestnictwo w Forum można potraktować jako bazę szkoleniową dla osób pracujących w branży lub też jako forum dyskusyjne dla zaawansowanych profesjonalistów.

 

Tegoroczna siódma edycja

różni się od wszystkich dotychczasowych szerokim międzynarodowym gronem wykładowców i prezenterów, którzy tym razem przyjadą z Anglii, Austrii, Czech, Holandii, Japonii, Niemiec, Polski, Szwecji, USA i Włoch. Poruszymy jednocześnie również parę nowych tematów.

Jednym z nich jest wysokociśnieniowa obróbka cieplna, niszowa technologia ale aktualnie szybko rozwijającą się w branży Additive Manufacturing (AM), szczególnie w przemyśle lotniczym.

Zgodnie z prośbą wielu uczestników umieściliśmy w programie również tematy, które przerabiamy normalnie w przeddzień Forum na naszej Akademii Doskonałości, sądząc że teorią w połączeniu z przykładami praktycznych zastosowań zainteresujemy szerszy krąg uczestników tegorocznego Forum.

Jednego z naszych kolegów, który od paru lat we własnej angielskiej hartowni obrabia cieplnie komponenty z tytanu, aluminium i niklu dla prawie wszystkich teamów Formuły 1, jak i paru innych firm produkujących komponenty do samochodów wyczynowych i dla lotnictwa, poprosiliśmy o przybliżenie nam tej interesującej tematyki, o której świat nie rozpisuje się zbyt szeroko a sama wiedza nie jest łatwa do zdobycia.

Zaprezentujemy również jak jest logistycznie zorganizowana i jak funkcjonuje największa hartownia usługowa świata, przerabiająca w jednym zakładzie ponad 500 ton komponentów dziennie a w sąsiedzkim siostrzanym, kolejne 200 ton i to we wszystkich przemysłowo stosowanych technologiach obróbki cieplnej.

Wszystkim zainteresowanym przedstawimy jak od podstaw zaplanować, zorganizować i wybudować nowoczesną hartownię.

Poświęcimy też trochę czasu nowym obróbkom cieplnym dla lotnictwa jak i samemu lutowaniu próżniowemu aluminium, które aktualnie wypiera lutowanie w atmosferze ochronnej (CAB) przy użyciu topników, nierzadko szkodliwych dla innych komponentów silnika samochodowego jak i zdrowia pracowników.

Japoński wynalazca techniki niskociśnieniowego nawęglania próżniowego i hartowania w oleju, techniki z którą wielu producentów urządzeń nadal ma trudności, przedstawi swoje osiągnięcia. Ponownie wrócimy do tematów azotowania plazmowego, do najnowszych technologii powłok PVD, do tematów oprzyrządowania CFC, oleju i polimerów hartowniczych, past ochronnych i jak co roku do mycia części przed i podczas obróbki cieplnej.

 

Tematyka Forum

dotyczy zagadnień związanych zarówno z samymi procesami obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej, łączeniem metali drogą lutowania, kontrolą procesów, utrzymaniem ruchu, systemami zapewnienia jakości. Nasze regularne tematy to:

  • Właściwy dobór technologii i odpowiednich urządzeń hartowniczych
  • Usprawnianie procesów i doskonalenie organizacji hartowni
  • Nowoczesne laboratorium metalograficzne
  • Najlepsze praktyki i relacje z codziennej pracy
  • ERP i Hartownia 4.0
  • Normy i najnowsze wymagania obowiązujące w przemyśle
  • Nowe kierunki rozwoju obróbki cieplnej na świecie
  • Bezpieczeństwo pracy w hartowni

 

Wszystkie prezentacje będą tłumaczone symultanicznie na język polski i angielski

 

Grupa docelowa i przekrój uczestników

Polskie Forum Hartownicze wychodzi naprzeciw wielu zapytaniom ze strony firm, które kształtują przyszłość tej branży na świecie. Szeroki zakres tematyczny powoduje, że nasza propozycja programowa wzbudza zainteresowanie wielu grup zawodowych działających w branży. Uczestnikami będą przedstawiciele kadry zarządzającej, inżynieryjnej, działów konstrukcyjnych i technologicznych, kontroli i zapewnienia jakości, ochrony środowiska, zakupów, sprzedaży itp.

Wydarzenie adresowane jest do firm bezpośrednio stosujących obróbkę cieplną w swoich procesach produkcyjnych i szerokiego zakresu dostawców urządzeń i usług w tej branży.

 

Korzyści z uczestnictwa

Celem FORUM jest przedstawianie najnowszych projektów i trendów w branży hartowniczej, dzielenie się wiedzą, umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych na wyższym szczeblu. Polskie Forum Hartownicze jest wydarzeniem odbywającym się corocznie. Udział w FORUM to możliwość bezpośrednich spotkań z dostawcami i pracownikami tej branży, potencjalnymi klientami lub partnerami w jednym miejscu i czasie. To możliwość wymiany doświadczeń, uzupełnienia własnych wiadomości o najnowsze osiągnięcia branży, najnowsze technologie, jak i uzupełnienia własnych kontaktów branżowych.

 

Certyfikaty szkoleniowe

Wysokie kwalifikacje naszych ekspertów i ich długoletnie doświadczenie w branży, jak również wysoki standard prelekcji, upoważnia nas do wystawiania uczestnikom odpowiednich certyfikatów szkoleniowych.

Specjalna cena za wstęp tylko na wystawę (po uprzednim dokonaniu rejestracji droga mejlową)

 

Heat Treatment Forum Hall of Excellence

Corocznie wręczane są wyróżnienia Member of the Heat Treatment Forum Hall of Excellence dla osób szczególnie zasłużonych dla tej branży. Podczas pierwszej edycji wyróżnienie otrzymał Michel J. Korwin i został przyjęty do Heat Treatment Forum Hall of Excellence. W listopadzie 2015 roku odznaczony również Złotym Krzyżem Zasługi. Podczas drugiej edycji wybrany został Janusz Kowalewski “The Godfather of Globalization”, odpowiedzialny za parę ważnych międzykontynentalnych transferów technologii.
Hans Veltrop został wyróżniony w 2016, jako jeden z wynalazców technologii PVD i długoletni techniczny dyrektor sieci hartowni usługowych, odpowiedzialny za wprowadzenie do Polski kilkunastu nowoczesnych technologii a w 2017 Greg Matula jeden z najbardziej utalentowanych polskich konstruktorów urządzeń do obróbki cieplnej, działający na globalnych rynkach. W 2018 roku za całokształt osiągnięć zawodowych w naszej branży został wyróżniony Bartłomiej Olejnik a w 2019 Jiří Stanislav, który całe swoje życie zawodowe tworzył, budował i kierował hartowniami usługowymi.

O przyznaniu wyróżnienia decyduje kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele firm sektora.
Do aktualnej edycji mianowano już kilka osób a decyzja kto otrzyma to wyróżnienie w 2020 roku zapadnie bezpośrednio przed uroczystym bankietem.

                                                                       

 

 

NASZE KOLEJNE FORUM TECHNICZNE: